تسمه تایم چیست

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی  و قطعات خودرو دیدیدکالا مطمئن و با بالاترین کیفیت برای خرید و فروش قطعات خودرو با برند برتر ساتیرا

ضدیخ چیست

ضدیخ یا خنک کننده موتور، مایع رنگی است که با آب مخلوط می شود تا به تنظیم موتور شما در دماهای شدید کمک کند. همانطور که دمای بیرون از گرم به سرد تغییر می کند، مایع خنک کننده در سراسر بلوک موتور پمپ می شود تا دمای کاری یکنواخت حفظ شود. با این حال، ضد یخ حفظ سطح مناسب سیال به جلوگیری از خوردگی هم کمک می کند.

 

 

ضدیخ در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دیدیدکالا
ضدیخ در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دیدیدکالا

 

خنک کننده موتور چگونه کار می کند؟

مایع خنک کننده موتور معمولاً با نسبت 50/50 با آب مخلوط می شود و در مخزن مناسب موتور شما ریخته می شود. اتیلن گلیکول شیمیایی به عنوان پایه ای برای ایجاد مایعی استفاده می شود که از طریق موتور خودروی شما پمپ می شود تا دمای عملیاتی بهینه را در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا سرد حفظ کند.

 

چه چیزی هر نوع ضد یخ را متفاوت می کند؟

تمام مایع خنک کننده از ماده شیمیایی پایه اتیلن گلیکول تشکیل شده است. سبز، صورتی

یا نارنجی، همه آنها در پایه خود یکسان هستند. به عنوان مثال، چیزی که ضد یخ/خنک

کننده MaxLife™ را از سبز اصلی ZEREX™ متمایز می کند، افزودنی ها و رنگ هایی است

که برای استفاده در انواع خودروهای با مسافت پیموده شده بیشتر طراحی شده اند، در

حالی که اورجینال گرین فرمول عمومی تری است که برای چندین دهه در سراسر جهان

استفاده می شود.

 

ضدیخ در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دیدیدکالا
ضدیخ در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی دیدیدکالا

 

ماشین هر چند وقت یک بار به خنک کننده جدید نیاز دارد؟

بیشتر مایعات مورد نیاز وسیله نقلیه شما باید در فواصل زمانی مختلف تخلیه و جایگزین شوند تا موثر باشند. در مورد خنک کننده شما هم همینطور. حداقل دو بار در سال باید سطح مایع خنک کننده خود را – قبل از گرمای تابستان و قبل از سرمای زمستان – بررسی کنید. برای اطلاعات دقیق تر در مورد زمان شستشو و تعویض مایع خنک کننده در خودرو خود، به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.

قطعات یدکی محصولات ایران خودرو ، قطعات یدکی محصولات سایپا ، محصولات رنو ، قطعات یدکی محصولات سیتروئن ، کیا ،لوازم یدکی جک ، قطعات یدکی محصولات ام جی، جیلی ، مزدا ، قطعات یدکی محصولات لکسوس ، لیفان ، نیسان ، قطعات یدکی محصولات هیوندا، تویوتا ، قطعات یدکی محصولات مدیران خودرو، سانگ یانگ ، دانگ فانگ