راهنما آینه بغل

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی  و قطعات خودرو دیدیدکالا

مطمئن و با بالاترین کیفیت برای خرید و فروش قطعات خودرو با برند برتر ساتیرا

آینه بغل

آینه جانبی برای تنظیم عمودی و افقی دستی یا از راه دور مجهز شده است تا پوشش مناسبی برای رانندگان با ارتفاع و موقعیت متفاوت نشسته فراهم کند. تنظیم از راه دور ممکن است مکانیکی با استفاده از کابل های bowden یا ممکن است الکتریکی با استفاده از موتورهای دنده ای باشد.

شیشه آینه همچنین ممکن است به صورت الکتریکی گرم شود. آینه جانبی به طور فزاینده ای از تکرار کننده های چراغ راهنما خودرو استفاده می کند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهدچراغ های نصب‌شده روی آینه ممکن است مؤثرتر از چراغ های نصب شده در  نصب‌شده در محل غالب قبلی سمت گلگیر باشند.

پخش لوازم یدکی خودرو دیدیدکالا
پخش لوازم یدکی خودرو دیدیدکالا

 

آینه بغل اختیاری

 

در دهه 1940، بسیاری از جاده ها آسفالت نشده بودند و دارای دو خط بودند، یکی در هر جهت. رانندگان باید فقط از ترافیک در سمت خود و مستقیماً پشت سر خود (نمای عقب) آگاه باشند.

به همین دلیل، اکثر وسایل نقلیه سواری با آینه دید عقب داخلی تا اواخر دهه 1960، آینه کناری سرنشین را فقط به عنوان یک گزینه اضافی داشتند، زیرا یک آینه لوکس به حساب می آمد.

 

استاندارد ایمنی وسایل نقلیه موتوری فدرال ایالات متحده ایجاب می کند که آینه های دید جانبی محدب باید شعاع انحنای بین 889 میلی متر تا 1651 میلی متر داشته باشند.

استاندارد ایمنی وسایل نقلیه موتوری کانادا محدوده ای بین 890 میلی متر تا 1800 میلی متر را تعیین می کند.

نه استانداردهای ایالات متحده و نه استاندارد کانادا، آینه های کروی را مجاز نمی دانند. مقررات ECE اروپا 46 مورد استفاده در بیشتر نقاط جهان، آینه های مسطح، محدب و یا کروی را در دو طرف خودرو مجاز می سازد. تحقیقات آمریکایی نشان می‌دهد که آینه‌های جانبی غیرمسطح راننده ممکن است به کاهش تصادفات کمک کنند.

 

تسمه تایم در فروشگاه لوازم یدکی
تسمه تایم در فروشگاه لوازم یدکی

 

دیجیتال

در سال 2018، آینه های جانبی به شکل دوربین و نمایشگر برای تشخیص بهتر محیط در هنگام رانندگی معرفی شدند. نسبت به نمونه‌های معمولی مزایایی دارد زیرا زاویه دید وسیع‌تر و مقاومت کمتری در هوا را بدون ایجاد مانع در دید جلوی راننده فراهم می‌کند. این آینه های جانبی برای انواع خودروها مانند هیوندای آیونیک 5، آئودی e-tron اعمال می شود.

 

قطعات یدکی محصولات ایران خودرو ، قطعات یدکی محصولات سایپا ، محصولات رنو ، قطعات یدکی محصولات سیتروئن ، کیا ،لوازم یدکی جک ، قطعات یدکی محصولات ام جی، جیلی ، مزدا ، قطعات یدکی محصولات لکسوس ، لیفان ، نیسان ، قطعات یدکی محصولات هیوندا، تویوتا ، قطعات یدکی محصولات مدیران خودرو، سانگ یانگ ، دانگ فانگ