اهمیت زیورآلات

جواهرات و زیورآلات نه تنها در صنعت مد و فشن، بلکه در تاریخ، فرهنگ و اجتماع سراسر دنیا اهمیت بسیاری داشته است. اگر به تاریخ بشر نگاه مختصری کنید، متوجه می‌شوید که غنیمت بیشتر جنگ‌ها در سراسر دنیا، جواهرات، زیورآلات و سنگ‌های قیمتی و با ارزش بوده است. بسیاری در یافتن جواهرات گران قیمت حتی جان خود را از دست داده‌اند.

زیورآلات زنانه مناسب برای استایل های مختلف

زیورآلات زنانه اشیاء تزئینی کوچکی هستند که خانم‌ها از آن برای زیبایی بیشتر استایل خود استفاده می‌کنند. آن‌ها انواع مختلفی چون انگشتر، دستبند، گوشواره، پابند، گردنبند و یا سنجاق‌های کوچک دارند. برخی از زیورآلات نیز برای دندان یا بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات جزو اکسسوری‌های لباس‌ها شناخته می‌شوند. به همین دلیل باید با لباسی که انتخاب می‌کنید؛ هماهنگ باشند.

انواع زیورآلات زنانه

پیش از هرچیز باید انواع این اکسسوری‌های جذاب را بشناسید که در ادامه آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

زیورآلات زنانه پارچه‌ای

اکسسوری‌های پارچه‌ای نوعی از زیورآلات زنانه است که به دو شکل اسپرت و مجلسی طراحی می‌شود. نوع مجلسی آن‌ها با نام چوکر نیز شناخته می‌شود. این اکسسوری‌ها برای جشن تولد و مراسم‌های عروسی و مجلسی بسیار مناسب است. یکی از جذاب‌ترین گردنبندهای چوکر مدلی است که به گردن می‌چسبد و جذابیت بسیاری برای خانم‌هایی که گردن کشیده و بلندی دارند، ایجاد می‌کند. زیورآلات پارچه‌ای دارای مدل‌های اسپرت نیز هستند. شما می‌توانید دستبندهای جذابی از جنس پارچه تهیه کنید و آن را با استایل اسپرت و خیابانی ست کنید. یکی از این مدل اکسسوری‌های جذاب هدبندها هستند که یکی از ترندهای چند سال اخیر محسوب می‌شود.

زیورآلات زنانه فانتزی

استفاده از این نوع زیور آلات می‌تواند باعث شود که یک لباس معمولی و ساده تبدیل به یک لباس جذاب و خاص شود. آن‌ها معمولا مدل‌های خاص و شلوغی دارند که برای لباس‌ها و استایل‌های ساده مناسبند. متریال مختلفی در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از پارچه و چرم گرفته تا انواع فلزهای گرانبها و معمولی. البته در ست کردن آن‌ها باید دقت بسیاری داشته باشید. این دسته از زیورآلات زنانه به راحتی باعث شلوغی استایل شما می‌شوند. بنابراین باید به اندازه متناسب از آن‌ها استفاده کنید.

طلا و جواهر

آن‌ها لوکس‌ترین انواع زیورآلات هستند. بسیاری از خانم‌ها از آن‌ها به  صورت دائمی استفاده می‌کنند. یعنی همیشه و با استایل‌های مختلف آن‌ها را پوشیده‌اند. طلا و جواهر معمولا با انواع مختلف لباس‌ها ست می‌شود.

خرید زیورآلات زنانه با توجه به نوع لباس

برای خرید زیورالات باید به نوع لباس و مدلی که استفاده می‌شود، توجه داشته باشید و اکسسوری‌هایی متناسب با آن لباس انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر لباس‌هایی با رنگ خنثی دارید، می‌توانید انواع زیورآلات را برای آن انتخاب کنید و دست شما باز‌تر است. یا برای لباس‌های ساده و دارای رنگ روشن، می‌توان از زیورآلات زنانه پارچه‌ای یا رزینی استفاده کرد. این ترکیب جذابیت استایل شما را دوچندان می‌کند. در زیر انواع زیورآلات زنانه و تناسب با آن با استایل‌های مختلف توضیح داده خواهد شد.

ست زیورآلات زنانه با لباس رسمی‌

ممکن است که شما جزو افرادی باشید که علاقه بسیار زیادی به استفاده از زیورآلات برای محل‌های کار خود دارند. برای ست کردن زیورآلات با لباس‌های رسمی ‌بهتر است که از انگشترهایی با سایز مناسب و کم نگین استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک دستبند نسبتا ظریف را با آن همراه کنید. استفاده از زیورآلات اسپرت که اندازه بزرگی دارند، برای استایل رسمی خانم‌ها مناسب نیست.

استفاده از زیورآلات زنانه با لباس غیر رسمی‌

دست شما در انتخاب اکسسوری برای این لباس‌ها بازتر است. توصیه می‌شود برای این استایل‌ها از اکسسوری‌هایی با رنگ مخالف یا مکمل استفاده کنید. زیورآلات زنانه اسپرت، پارچه‌ای و فانتزی انتخاب مناسبی برای استایل‌های غیر رسمی به شمار می‌روند.

ست زیورآلات با لباس طرح دار

اگر لباس شما دارای طرح‌های شلوغ است پیشنهاد می‌شود که آن را با زیورآلات ساده ست کنید. آن‌ها می‌توانند از شلوغی لباس شما کم کنند. این موضوع باعث افزایش جذابیت استایل شما خواهد شد. همچنین سایر اکسسوری‌ها مانند کیف و کفش را نیز ساده انتخاب کنید.

انتخاب زیورآلات متناسب با فرم صورت

نکته دیگری که باید در انتخاب انواع اکسسوری و حتی لباس به آن توجه داشته باشید، فرم صورت شماست. مهم‌ترین زیورآلات زنانه‌ای که باید با توجه به صورت انتخاب شود، گوشواره است. چرا که در نزدیکی چهره شما قرار دارد و در اینکه چگونه به نظر می‌رسید، نقش مهمی ایفا می‌کند.

زیورآلات زنانه مناسب با صورت گرد

برای صورت‌های گرد بهتر است از گوشواره‌های آویز بلند استفاده شود. این نوع گوشواره‌ها باعث پوشش گردی صورت شما می‌شود. از گوشواره‌های ظریف و نگین‌های الماسی هم که دارای ظرافت بسیار خاصی است می‌توانید استفاده کنید. نکته‌ای که در این جا باید ذکر شود این است که اگر شما دارای صورتی گرد هستید گوشواره گرد برای شما انتخاب مناسبی نخواهد بود.

زیورآلات مناسب برای صورتهای قلبی شکل

اگرفرم صورت شما شبیه به قلب است، می‌توانید از گوشواره‌های اشکی، مثلثی و یا لوزی استفاده کنید. این مدل گوشواره‌ها می‌تواند باعث شود که بین چانه و گوش شما حالت متعادلی ایجاد شود و تیزی قسمت چانه را پوشش  خواهد داد.

زیورآلات مناسب برای صورت‌های بیضی شکل

برای فرم صورت‌هایی که بیضی شکل هستند می‌توانید از هر نوع گوشواره‌ای استفاده کنید. در واقع خانم‌هایی با این فرم صورت می‌توانند آرایش و اکسسوری‌های مختلفی استفاده کنند. بنابراین باید بیشتر به هماهنگی میان زیورآلات با لباسشان توجه داشته باشند.

زیورآلات مناسب برای صورتهای مربعی شکل

برای افرادی که دارای صورت مربعی شکل هستند گوشواره حلقه ای و گرد انتخاب بسیار مناسبی است. گوشواره‌هایی که کوتاه هستند و آویز نیستند، می‌توانند حالت گردتری برای چهره شما ایجاد کنند. گوشواره‌های بلند باعث کشیده به نظر رسیدن می‌شوند.

انواع زیورآلات،فانتزی،طلاو جواهر زیبا را در دیدیدکالا جستجو کنید. دیدیدکالا بهترین همراه همیشگی شماست.